Kunstveiling woensdag 27 juni 2012 vanaf 16:00 uur
Humanitas loodst gezinnen de crisis door
KUNSTENAAR VEILT OEUVRE VOOR GOEDE DOEL
De economische crisis biedt ook nieuwe uitdagingen. Op een unieke veiling, komende woensdag 27 juni, gaat vrijwel het gehele oeuvre van de Amersfoortse kunstenaar Norbertus onder de hamer voor het goede doel.
Vrijwilligersorganisatie Humanitas
moet alle zeilen bijzetten om gezinnen de crisis door te loodsen. Daarvoor zijn
veel vrijwilligers en financiën nodig. Het bracht de Amersfoortse kunstenaar op
het opmerkelijke idee om het mes aan twee kanten te laten snijden: 35 van zijn
zeer gevarieerde kunstwerken worden geveild. De opbrengst komt grotendeels ten
goede aan Humanitas afdeling Eemland. De kunstveiling wordt mede georganiseerd
door M&M Concepten. Behalve op kunstwerken kan er ook worden geboden op
kavels, zoals het laten beschilderen van de scooter van je zoon of dochter of
het laten (kunst) schilderen van je keuken of je picknicktafel.
Over Humanitas
Humanitas is er voor mensen die het even niet in hun eentje redden. Ze vinden steun in een van de ruim 600 projecten, variërend van maatjescontacten bij inburgering tot het doorbreken van eenzaamheid. En van opvoedingsondersteuning tot rouwverwerking. Jaarlijks geven ruim 11.000 vrijwilligers maar liefst 40.000 deelnemers het zelfvertrouwen terug dat ze nodig hebben om op eigen kracht iets aan hun situatie te veranderen. Humanitas loodst nu steeds meer gezinnen de crisis door. Door de financiële en economische crisis bereiken steeds meer hulpgeroep en financiële noodsignalen o.a het project Thuisadministratie van Humanitas. Daarom is een toenemend aantal vrijwilligers nodig en is Humanitas Thuisadministratie voortdurend op zoek naar vrijwilligers.
Over Norbertus
De in Amersfoort geboren
Norbertus blijkt als kind al uiterst creatief en valt onder docenten al op
jonge leeftijd op door zijn teken- en schilderstalent. Norbertus werkt met
acryl op linnen en paneel en zijn kleurgebruik is, haast Zuid-Amerikaans, rijk
te noemen. Zijn reguliere schilderijen, giclée’s, zeefdrukken en litho’s zijn
herkenbaar aan de vrolijke uitstraling en fel contrasterend gekleurde landschappen
met verticale lichtbundels. Zijn grote
voorbeelden variëren sterk van de oude meesters via de impressionisten tot
Cobra en latere stromingen. “Veel mensen doen wat aan goede doelen. Vaak ver
weg. Maar ook dichtbij is er veel leed en armoede. Ik vind dat Humanitas heel
goed werk doet en daar is veel geld voor nodig”, aldus kunstenaar Norbertus.
“Daarbij maak ik mijn atelier in Amersfoort schoon voor nieuw werk”.
Over de veiling
Woensdag 27 juni 2012,
ontvangst 16:00 uur. Start veiling 16:30 uur.
Locatie: Leerhotel ‘Het
Klooster’, Daam Fockemalaan 10 in Amersfoort.
Veilingmeester: Hasse J.J.
Dekker
Notaris: Casper Jones van VBC
Notarissen.
Muziek: zangeres Linda
Lambooy.
Catering: Pietcasso.
Organisatie: M&M Concepten
Website Humanitas
Aanmelden via website Norbertus: