dinsdag 19 juni 2012

Kunstveiling woensdag 27 juni 2012 vanaf 16:00 uur

Humanitas loodst gezinnen de crisis door

KUNSTENAAR VEILT OEUVRE VOOR GOEDE DOEL

De economische crisis biedt ook nieuwe uitdagingen. Op een unieke veiling, komende woensdag 27 juni, gaat vrijwel het gehele oeuvre van de Amersfoortse kunstenaar Norbertus onder de hamer voor het goede doel.
Vrijwilligersorganisatie Humanitas moet alle zeilen bijzetten om gezinnen de crisis door te loodsen. Daarvoor zijn veel vrijwilligers en financiën nodig. Het bracht de Amersfoortse kunstenaar op het opmerkelijke idee om het mes aan twee kanten te laten snijden: 35 van zijn zeer gevarieerde kunstwerken worden geveild. De opbrengst komt grotendeels ten goede aan Humanitas afdeling Eemland. De kunstveiling wordt mede georganiseerd door M&M Concepten. Behalve op kunstwerken kan er ook worden geboden op kavels, zoals het laten beschilderen van de scooter van je zoon of dochter of het laten (kunst) schilderen van je keuken of je picknicktafel.

Over Humanitas
Humanitas is er voor mensen die het even niet in hun eentje redden. Ze vinden steun in een van de ruim 600 projecten, variërend van maatjescontacten bij inburgering tot het doorbreken van eenzaamheid. En van opvoedingsondersteuning tot rouwverwerking.  Jaarlijks geven ruim 11.000 vrijwilligers maar liefst 40.000 deelnemers het zelfvertrouwen terug dat ze nodig hebben om op eigen kracht iets aan hun situatie te veranderen. Humanitas loodst nu steeds meer gezinnen de crisis door. Door de financiële en economische crisis bereiken steeds meer hulpgeroep en financiële noodsignalen o.a het project Thuisadministratie van Humanitas. Daarom is een toenemend aantal vrijwilligers nodig en is Humanitas Thuisadministratie voortdurend op zoek naar vrijwilligers.

Over Norbertus
De in Amersfoort geboren Norbertus blijkt als kind al uiterst creatief en valt onder docenten al op jonge leeftijd op door zijn teken- en schilderstalent. Norbertus werkt met acryl op linnen en paneel en zijn kleurgebruik is, haast Zuid-Amerikaans, rijk te noemen. Zijn reguliere schilderijen, giclée’s, zeefdrukken en litho’s zijn herkenbaar aan de vrolijke uitstraling en fel contrasterend gekleurde landschappen met verticale lichtbundels.  Zijn grote voorbeelden variëren sterk van de oude meesters via de impressionisten tot Cobra en latere stromingen. “Veel mensen doen wat aan goede doelen. Vaak ver weg. Maar ook dichtbij is er veel leed en armoede. Ik vind dat Humanitas heel goed werk doet en daar is veel geld voor nodig”, aldus kunstenaar Norbertus. “Daarbij maak ik mijn atelier in Amersfoort schoon voor nieuw werk”.

Over de veiling
Woensdag 27 juni 2012, ontvangst 16:00 uur. Start veiling 16:30 uur.
Locatie: Leerhotel ‘Het Klooster’, Daam Fockemalaan 10 in Amersfoort.
Veilingmeester: Hasse J.J. Dekker
Notaris: Casper Jones van VBC Notarissen.
Muziek: zangeres Linda Lambooy.
Catering: Pietcasso.
Organisatie: M&M Concepten
Website Humanitas
Aanmelden via website Norbertus